пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Minced Meat Cutlets Stuffed with cheese and greens

Січеники з м’ясного і грибного фаршу начинені сиром і зеленню
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Січеники – це один з кулінарних шедеврів української кухні.

А добавивши до м’ясного фаршу подрібнені гриби, ми отримуємо надзвичайно легкий і пухкий кулінарний виріб, який довершує ться начинкою з сиру та зелені!..

неділя, 24 вересня 2017 р.

Fire Braised Chicken Thigh

Тушковані на вогні курячі стегенця
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Злегка обсмажені на відкритому вогні до рум’яної скоринки та трохи протушковані в невеликій кількості цибуляної юшки з різними прянощами стегенця перетворюються у м’яку і ніжну страву з приємним запахом і присмаком диму, яка чудово довершується запеченими на грилі овочами...

субота, 23 вересня 2017 р.

Stewed Chicken Breast with Grilled Vegetables

Тушкована куряча грудинка з запеченими овочами
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Куряча грудинка та овочі кінця літа-початку осені – це чудова композиція для гриля, особливо у п’ятничний вечір або на вихідні, особливо для гарного обіду в колі сім’ї або в теплій дружній компанії, коли приготування страви перетворюється в спокійне але видовищне дійство!..

четвер, 21 вересня 2017 р.

Pasta with Autumn Salad in Sour Cream

Паста з осіннім салатом в сметані
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Чим пахне літо? Всі відразу ж скажуть, що сонцем, морем, канікулами... А чим пахне літо на кухні? Літо пахне на кухні стиглими помідорами, солодким перцем, цибулею, часником, зеленню...

А якщо до цих ароматів добавити сметану, пасту, олію і спеції, то літо запахне довершеністю своїх кольорів і смаків...

вівторок, 19 вересня 2017 р.

About CookeryTravel

Про блоґ CookeryTravel
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

«Бог сотворив харчі, а диявол – кухарів» (Джеймс Джойс)

‘God made food, the devil the cooks' (James Joyce)

А кухарі занурили людство у світ насолоди!..

■ Трохи про деякі системи чуття: нюх та смак

Завдячуючи смакові і нюхові, ми сприймаємо довколишній світ, і зв’язуємось з ним, пропускаючи його безпосередньо через себе, адже за допомогою цих хімічних органів чуття, світ входить в наше тіло своїми найменшими самостійними частинками з усіма його основними хімічними властивостями – молекулами.

Саме смак і нюх грають ключові ролі в таких життєвих процесах, як забезпечення організму пальним, потяг до продовження роду та уникнення небезпеки.




Також, вони, разом з іншими чуттями, є невід’ємними складовими біологічної системи, яка є необхідною для отримання задоволення. Від самого елементарного, як насичення організму поживними речовинами, так і у гарному самопочутті, настрої та гуморі, а також у найвищому прояві задоволення – коханні!

Смак і нюх входять також в систему культурних цінностей кожної людини, сім’ї, громади, етносу та нації, які оформлюються та реалізуються через кухню. Кухня є яскравим відтворенням та відображенням того, як той чи інший індивід або та чи інша спільнота сприймають довколишній світ. Адже традиційна кухня є гармонійною реалізацією географічних, кліматичних та культурних умов, в яких формується етнос на певній території.

Навіть ледь помітний або навіть непомітний запах, який ми вдихаємо, посилає інформацію до зони мозку, яка регулює емоції, і ми раптом відчуваємо радість, смуток, страх, бажання, тугу, носталькію, емоційно насичені спогади, тощо…, ще до того як починаємо усвідомлювати, що відбувається.

Запах має ще одну особливу функцію. Через нюхову систему, люди сприймають феромони, хімічні речовини, які діють в якості передавачів біологічної інформації між особами: вподобання або навпаки – повне несприйняття, радість або роздратування, і зокрема, відіграють роль ключових сексуальних подразників, викликаючи фізіологічну реакцію у протилежної статі, збуджуючи статевий потяг.


Овочі на салат


Інша хімічна система чуття – це смак, яким ми сприймаємо інформацію від розчинених в рідині молекул. Наші смакові рецептори реагують на п’ять смаків: солодкий, солоний, кислий, гіркий, а також «умамі» (гострий, пряний, м’ясний).

Смак дозволяє усвідомлювати, відрізняти та належним чином реагувати (приймати або відкидати) те, що ми куштуємо. І не даремно ж, слово «смак» має ще й інше значення: це – і відчуття прекрасного, це – й уподобання, це – і манера, стиль, зразок. Тобто, смак – це також здатність до естетичної оцінки.

Але насправді, страва, вірніше її смак – це не лише запах і смак як такі. Це – багаточуттєве явище, яке поєднує в собі і п’ять смаків, і нюхові враження, які також, доповнюються й іншими аспектами смакового відчуття: зовнішній вигляд, текстура та температура їжі. І лише поєднання всих цих відчуттів дозволяє нам усвідомити тонкощі смаку.

Яскраве сімейство вінегретів (зимового салату):


І не даремно існує такий вислів як «романтична вечеря», яку можна назвати і обідом, і сніданком, і просто перекускою… І не обов’язково відносити це поняття лише до закоханих, адже будь-яка їда може бути романтичною, тобто, естетичною. Головне, не нехтувати цим дійством, перетворюючи його на звичайний процес насичення оргарізму калоріями, білками, жирами, вуглеводами, тощо…

Красивий обід (нехай навіть у вигляді маленької канапки) – це також естетичне задоволення, це – можливість зустрічі, це – можливість спілкування, і отримання насолоди!

Тому, люди, які говорять, що для них кухня є неважливою, марудною, непотрібною, просто обмежують себе, роблять своє життя нецікавим, втрачають незліченну кількість яскравих вражень, які може дарувати нам щодення!

■ Трохи про блоґ Cookery Travel

Отже, смак і запах необхідні нам так само, як зір, слух, дотик, тому що без них картина світу буде неповною і примітивною. А смак до гарних страв виховується так само, як і смак до гарної музики, живопису, читання, спорту, тощо...

Ба більше:

- Гарна кухня – це як гарне пальне для автомобіля!
- Гарна кухня – це як відвідини музею, театру, концерту...
- Гарна кухня – це як захоплююча туристична подорож…
- Гарна кухня – це як порозуміння між людьми!

Блоґ Cookery Travel – це традиційна кухня з численних куточків світу, де мені доводилось бувати, і в яких я намагався покуштувати оригінальну місцеву страву та привезти з поїздки характерний рецепт такої страви. Це – завжди автентичні рецепти, вивірені, виважені, з невеликим пристосуванням до сучасності.

Адже ми живемо в технологічному світі газових, електричних, індукційних, мікрохвильових... печей, в світі удосконаленого посуду та обладнання, тому, звичайно ж, всі ці корисні кухонні знаряддя вносять свої корективи. При цьому, я завжди залишаю незмінними культуру, філософію і технологію приготування оригінальної страви.

Також, блоґ Cookery Travel – це традиційна українська кухня. Адже земля з родючими ґрунтами та гарним кліматом, яка дарує розмаїття харчових продуктів, має й багатющу кулінарну традицію.

Для української кухні характерні такі особливі риси:
- в українській кухні гармонійно поєднуються північноєвропейська, переважно м’ясна, та південноєвропейська, переважно рослинна, кухарські традиції, тому що в її стравах широко присутні і овочі, і м’ясні продукти;
- поєднання різних способів теплової обробки продуктів;
- до українських страв часто входять яйця та сметана, використовуються різноманітні жири, часто – смалець або сало;
- переважне вживання свинини, але й інших рибних та м’ясних продуктів;
- велика кількість борошняних та круп’яних виробів;
- розмаїття рідких гарячих перших страв: борщі, юшки, кулеші…;
- велика кількість безалкогольних і алкогольних напоїв.




Я – за здорове, раціональне харчування, але без фанатизму, як говориться у відомій сентенції: все є отрутою, ніщо не є отрутою, вся справа – у кількості!

Саме тому, філософія блоґу полягає в подачі оригінальних, традиційних страв з урахуванням сучасних технологій та раціонального харчування. Я не є прихильником різних хімічних добавок, але й не відкидаю таку можливість повністю, за належної причини їх використання та дозування.

Ви не знайдете в цьому блозі гламурних страв, але вишуканих – так, тому що будь-яка страва може бути вишуканою. Моїм завданням є викликати у відвідувача блоґу сильне слиновиділення і бажання зготувати, а не просто порозглядати красиві картинки.

А також, це – популяризація саме традиційних як українських страв, так і страв інших народів.

Мої рецепти є вивіреними, випробуваними та реальними. Тому, усвідомивши філософію страви та дотримуючись пропонованих технологій і порад, ви з першої ж спроби отримаєте чудовий результат!..





Навіть проста перекуска може бути чудовим креативом. Головне - це не полінуватись і навіяти собі гарного настрою за будь-якої погоди:



Рагу з молодих овочів має свій особливий смак



Запечені в духовці овочі - дуже просто і надзвичайно смачно


Овочеве рагу -  це завжди калейдоскоп кольорів і смаків


Навіть, варена кукурудза є вишуканою стравою 



Лікери - чудове завершення гарного обіду

     Я впевнений, що подорож по Cookery Travel принесе вам реальне задоволення і насолоду, особливо, якщо ви завершите цю подорож стравами з блоґу!

Ласкаво прошу!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!