понеділок, 28 січня 2019 р.

Roasted Meat with Potatoes on an Open Fire

Печеня з картоплею на вогні
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Жодна наймодерніша і найтехнологічніша кухня в хаті не дасть вам відчути неймовірний смак і аромат страви, зготованої на відкритому вогні, яка увібрала в себе дим, жар і магію вогнища, і яка своєю простотою, навіть примітивністю, залишить післясмак ситості і задоволення...


Звичайно ж, приготування будь-якої страви на відкритому вогні потрібно розпочати з підготовки відповідного начиння.
Найперше – це гарний казан, але є й інші посудини, які дозволять перетворити готування на вогні в розвагу.
Наприклад, в продажу є важкі, широкі і глибокі сковороди, призначені спеціально для готування їжі на вогні. Коштують вони не дешево, але заслуговують на увагу, тому що подібна сковорода внесе у ваш відпочинок на відкритому повітрі свій певний шарм, а також дозволить готувати неймовірно смачні страви.
Також, за належного догляду, ця річ прослужить вам все життя і слугуватиме вашим нащадкам аж допоки, в далекому майбутньому, її не розкопають археологи, чухаючи собі потилиці у здогадах про призначення такої дивовижної речі...


Час підготовки:
20 хвилин
Розділ:
Страви з м’яса
Час приготування:
30-40 хвилин
Країна:
Україна
Необхідний посуд:
Широкий казан або сковорода для приготування
страв на відкритому вогні
К-сть порцій:
на 6-8 порцій

■ Складники для приготування печені з картоплею на вогні


Складник
Кількість
Од вим
Свинина м’якоть, бажано жирна
1
кг
Сало або підчеревина
200
г
100
г
Цибуля
1
кг
Картопля
2
кг
Часник
2
головки
Зелень петрушки, кропу, коріадру, базиліку, тощо…
1
пучок
Прянощі мелені: перці, пряні трави, тощо…
-
до смаку
Сіль
-
до смаку

■ Порядок приготування печені на вогні

■ Підготовка продуктів для печені:
На відкритому вогні все готується швидше, швидко, тому навіть невеличка затримка або неуважність можуть призвести до підгоряння, а то й обвуглення вашої страви. Тому, перед початком приготування страви необхідно підготувати всі необхідні продукти і начиння.
Якщо ви не в довгому поході, а робите разовий вихід на природу, то інгредієнти варто підготувати удома, в комфортних умовах, спакувати в герметичний посуд або поліетиленові пакети, і поставити в холодильник до моменту виходу з дому.
Для відкритого вогню нарізку продуктів потрібно робити грубими кусками, щоб страва не перетушковувалась або не підгоряла або ж навіть не обвуглювалась.
1
Цибулю почистити, грубо нашаткувати і скласти в поліетиленовий пакет або герметичний контейнер.
2
Картоплю помити, почистити, нарізати уздовж четвертинками, скласти в пакет, максимально вичавивши з пакету кисень, щоб картопля не окислювалась і не темніла.
3
Часник почистити, розчавити лезом ножа, посікти разом з зеленню і покласти в невеликий герметичний контейнер або в поліетиленовий пакет, щільно прикривши його, щоб часник та зелень не обвітрювалися і не видихалися.
4
Сало або підчеревину нарізати великими кусками і також скласти в пакет.
5
М’ясо нарізати порційно великими кусками, покласти його до сала і зберігати в пакеті охолодженим в холодильнику, щоб воно не стікало соком та не обвітрювалось.
Підготовлені та спаковані м’ясо і овочі тримати до виходу з дому в холодильнику.
Безпосередньо перед виходом, ще раз пройтись по списку необхідного начиння, інгредієнтів та палива для приготування печені на природі і можна вирушати на відпочинок!..

■ Приготування печені

Для приготування страв на відкритому вогні краще застосовувати сало або смалець, оскільки смалець витримує вищі температури і не горить, що є добрим для смаження і тушкування, а також кориснішим для здоров'я

Розпалити дрова і дати їм трохи прогоріти до утворення жару. Підтримувати під сковородою рівномірний, помірний жар.
1
Поставити сковороду на вогонь розігріватись, розтопити в ній смалець.
2
М’ясо та підчеревину викласти на розігріту сковороду, залишаючи між ними вільний простір і підсмажити до підрум’янення, перевернути на інший бік і знову злегка підрум’янити.
3
Покласти зверху м’яса грубо нашатковану цибулю.
4
За допомогою лопатки і ложки з довгими держаками, помішувати цибулю між м’ясом, потихеньку підсовуючи її під м’ясо і слідкуючи, щоб ні цибуля, ні м’ясо не підгоряли.
5
Як тільки цибуля трохи розм’якне, викласти на сковороду картоплю, перемішати, накрити на декілька хвилин покришкою.
6
Регулярно знімати покришку і помішувати страву, слідкуючи щоб вона не підгоряла і не обвуглювалась.
7
Сковороду з готовою печенею зняти з вогню, поставити на стіл, посолити, притрусити до смаку чорним меленим перцем та іншими прянощами, викласти зверху посічений з зеленню часник і все акуратно перемішати, не руйнуючи картоплю.
8
Сковороду накрити покришкою і дати постояти декілька хвилин для доходження.
Страва найкраще смакує гарячою, тому що гаряче сирим не буває – це ще одне правило приготування страв на вогні!


N.B.
Відкритий вогонь дає сильний жар і розпікає посуд, в якому готується страва, тому, потрібно дотримуватись певних застережних правил щоб не обпектись та не перекинути начиння. Для цього, потрібно мати:

- ложку, лопатку, виделку з довгими держаками,
- декілька щільних бавовняних серветок або ганчірок для витирання рук і для тримання розпечених на вогні сковороди, покришки з неї, тощо...
Також, через сильний жар відкритого вогню, завжди є небезпека того, що страва, яка готується, вмить може підгоріти і обвуглитися. Тому, готуючи на вогні, необхідно постійно слідкувати за його інтенсивністю та за приготуванням страви, часто і вчасно перемішуючи її, можливо, інколи знімаючи казанок чи сковорідку на одну-дві хвилини з вогню.
Не потрібно розпалювати занадто великий вогонь. Жару з пригорщі деревного вугілля або декількох поліняк дров достатньо для приготування як м’яса, так і складнішої страви. Звичайно ж, практика буде для вас найкращим вчителем, але основні принципи приготування на вогні потрібно знати і дотримуватись їх.
Сильний жар відкритого вогню вносить також свої корективи у спосіб закладки продуктів у страву. Овочі та інші продукти не потрібно дрібнити, а нарізати грубими кусками, соломкою, кубиками, тощо..., тому що сильний жар швидко пересушує їх і перепікає. Також, майже всі овочі закладаються практично разом, тому що на природі, нема умов для складних технологій.
І не забувайте про свіжі овочі, соління, зелень, які повинні супроводжувати будь який обід, і на природі також!..


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар