понеділок, 2 грудня 2024 р.

Jerusalem Artichoke

Топінамбур
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Хоча хімічний склад топінамбура (Helianthus Tuberosus – Соняшник бульбистий) близький до картоплі, але його смаковий букет на картоплю не схожий, швидше, злегка нагадує артишоки, гриби, селеру та ріпу, залишаючи в роті легкий, приємний післясмак…

При цьому, з топінабура можна готувати такі ж страви, що й з картоплі: варити, смажити, запікати, ба більше, навіть маринувати і сирим додавати в зимові салати. Зайшовши в розділ Картопля блоґу Cookery Travel, ви зможете вибрати потрібну вам страву, привнесши до страв з топінамбура власні досвід, уяву та фантазію…

Як і картопля, топінамбур походить з Америки, щоправда Північної. І хоча це різного виду рослини (картопля – пасльонові, а топінамбур – айстрові), топінамбур теж крохмалистий, але менш калорійний, що підходить для його використання в різних дієтах.


Топінамбур багатий на:  
  вуглеводи, зокрема, має засвоюваний діабетиками інулін, як у артишока, цикорія, козельця;  
  вітаміни А, С;  
  калій;  
  альбуміни (більше, ніж у картоплі);  
  слизи.


Лушпиння топінамбура буває білим або червоним, а його м’якоть – біла, яка швидко окислюється, тому, почищену бульбу відразу ж потрібно занурити в холодну воду, бажано підкислену ягідним оцтом або лимонним соком.


Топінамбур періодично стає то популярним, то губиться в небутті, а причина цього – його бульбиста форма з наростами, яка буває до непристойності химерною, особливо при буйній уяві, що ускладнює його чищення. Але для смаження, запікання і відварювання його не потрібно чистити, а лише гарно протерти жорсткою губкою та жорсткою щіткою (для складок чудово підходить зубна щітка) – це і вся проблема його чищення. Чистити ж топінамбур потрібно лише для приготування певних страв, як наприклад, м’ячки, хоча, якщо подрібнювати відварений топінамбур в міксері, а не товкти товкачем, то його можна і не читстити.


• М’ячка з топінамбура (топінамбур варений)

М’ячка з топінамбура має яскравий і легкий овочево-фруктовий аромат та смак з вершковою складовою. Для м’ячки топінамбур варто почистити, щоб отримати ніжну і легку консистенцію. Наприклад, комплексна страва з м’ячкою, відбивною, аджикою і квашеною капустою – чудовий варіант гарного обіду:


■ Топінамбур смажений з підчеревиною

Для смаження топінамбур можна лише потерти губкою та щіткою, грубо нашаткувати, висушити абсорбуючою серветкою і підсмажити з невеликою кількістю жиру: смалець, олія, пряжене масло, або ж у фритюрі. Наприклад, смажений з підчеревиною топінамбур принесе вам задоволення і в ароматі, і в смаку, і в насиченні…


■ Деруни з топінамбура

Деруни з топінамбура смакують не менше, ніж з картоплі, особливо з часниково-сметанною приправою.

Для дерунів топінамбур почистити губкою та щіткою, натерти на дрібній або середній тертці, а далі все як і для картопляних дерунів.


■ Печені овочі

Топінамбур чудово вписується в страви з печених овочів.

Для запікання топінамбур можна лише почистити губкою та щіткою і запікати цілим.

Печені овочі нарізати невеликими кусочками, до смаку підкислити ягідним оцтом, здобрити прянощами, посолити, додати подрібненої зелені, цибулі, посіченого часнику і заправити олією.

Виходить чудова овочева страва, яка смакує самостійно або ж може слугувати гарніром у комплексних стравах.


Печені овочі можна заправити засмажкою з сала або підчеревини і цибулі, або ж м’ясною смажениною з струганини.

Довершать же страву тертий сир та пряна горіхова приправа, наприклад, Дукка.


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар