вівторок, 23 квітня 2019 р.

Smoked Pork Roast

Буженина прикопчена на вогні
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Попередньо обсмажене на вогні м'ясо надає буженині легкий, приємний присмак копченини, який провокує у вас сильне слиновиділення, підштовхуючи з'їсти, ну, хоча б ще один малесенький кусочок, а може  ще один...

За визначенням, буженина є запеченим великим куснем м’яса, найкраще  з ошийка або стегна, й існує чимало способів приготувати буженину.

В блозі можна знайти декілька рецептів її приготування: Буженина з лосятини шпигована салом і часником, Завиванець свинячий з яловичиною та імбиром у пряному соусі, при цьому, загальна технологія залишається незмінною для будь-якого рецепту, але до кожної окремої страви завжди привносяться певні особливості, які й вирізняють її з-поміж інших подібних страв…

Характерний присмак і запах страва завдячує попередньому обсмажуванню м’яса на вогні, особливо, з додаванням гілочок абрикоса, сливи, груші...

Дим з кісточкових порід дерева привносить до страви запаморочливий букет пахощів і смаку, адже, проковтнувши шматочок буженини ви задоволено видихаєте чарівний післясмак, зітхаючи від насолоди.

При цьому, здобривши страву прянощами або гострими приправами, наприклад, Аджикою або Чортополохом, рецепти яких є в блозі, буженина починає грати ще насиченішими враженнями, адже саме прянощі створюють смаковий букет м’ясних страв!..

Час підготовки:
15 хв
Розділ:
Страви з м'яса,
Буженина, Свинина
Час засолювання:
12-20 годин
Країна:
Україна
Час тушкування:
3-3,5 години
К-сть порцій:
~ 2 кг

Інгредієнти


Інгредієнти
Кількість
Од вим
М'якоть свинини з окосту
3
кг
Сіль
~2-3
ст.ложки
Набір перців горошком (чорний, білий, зелений, 
червоний, духмяний)
-
до смаку
Пряні трави (естрагон, материнка, чебрець...)
-
до смаку
Лавровий лист мелений
-
до смаку
Коренеплоди: морква, селера, петрушка, цибуля, 
часник, імбир
-
за потребою
Апельсин
1
шт
Набір мелених прянощів
-
до смаку

Порядок приготування буженини


1
М’ясо посолити з усіх боків, покласти в миску, накрити плівкою або кришкою і поставити просолюватись на 12-20 годин в холодильник.
2
Просолене м’ясо промити проточною холодною водою, висушити серветкою і обсмажити на грилі на інтенсивному жару до рум'яного стану, додавши до деревного вугілля декілька сухих гілочок груші, вишні, абрикоса, сливи, тощо...
3
На дно чавунної гусятниці або каструлі покласти гілочки естрагону, материнки, чебрецю, лавровий лист, набір перців, сушені гриби тощо...
4
Покласти на прянощі обчищені і нарізані на великі куски коренеплоди, а також розрізаний на четвертинки апельсин.
5
М’ясо притрусити меленими спеціями і покласти зверху на пряні трави.
6
Накрити гусятницю покришкою і поставити в розігріту до максимуму духовку.
7
Через 10-15 хвилин, коли м’ясо почне закипати, стишити вогонь до 150 °С і запікати протягом 3-3,5 годин.
8
За 1 годину до завершення запікання, шматок буженини обережно, щоб не поруйнувати його, перевернути на інший бік і поставити в духовку допікатись.
9
Дістати готову буженину з духовки, обережно, щоб не поруйнувати її, викласти на тарелю охолоджуватись.
10
Юшку з дна гусятниці процідити крізь сито і використовувати в якості підливи.
11
Після того, як буженина захолоне, поставити її в холодильник, накривши плівкою, щоб страва не пересихала.
12
Страва смакує холодною і чудово підходить для приготування канапок, а пісні шматочки – до холодного борщу, тощо...


N.B.
Для страви береться м’якоть з окосту (можна взяти і ошийок, але страва вийде жирнішою). Важливо, щоб м’ясо було одним куском і не менше 3 кг, тоді воно зберігає соковитість і не перетушковується.
Перець горошком варто розчавлювати в ступці або лезом широкого ножа не дуже його подрібнюючи. Трави також не дуже розтирати.
Естрагон, материнка та чебрець просто створені для м’ясних страв. Але з естрагоном потрібно знати міру, тому що він є досить різкою пряністю. Можете добавити й інші мелені трави на свій власний смак, а також сушені гриби.
Особливий смак дає страві апельсин. Хочу порадити завжди використовувати апельсин при приготуванні м’яса разом з естрагоном, материнкою (орегано) та чебрецем. Я вже пропонував апельсин в Яловичині тушкованій по-французьки, та в інших подібних стравах
І звичайно ж, прикопчування м’яса на гілочках кісточкових дерев створює унікальний смаковий і нюховий букет, саме від якого і паморочиться в голові від голоду, а слина просто починає струменіти...


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар