понеділок, 26 травня 2025 р.

Spicy Lentil Soup

Сочевична гостра юшка
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Гостра сочевична юшка  яскрава страва, як на смак, так і на вигляд, що спочатку притягує феєричністю своїх гарячих барв, які потім спалахують своїм гарячим смаком…

Страва, яка поєднує в собі відразу все: і яскравість, і гостроту, і м’якість, і ситість, і смаковитість...

Швидка в приготуванні, вона може бути пісною – на олії, а може мати насичений м’ясний аромат і смак, якщо її зготувати на підчеревині та ще й з копчениною…

Але у будь-якому вигляді, сочевична юшка є досить збалансованою для травлення стравою, тому що в ній не лише сочевиця, а й достатньо інших корисних і смачних складників.

Бобові, і зокрема сочевиця, мають досить високий вміст білка, але рослинні білки мають нижчу біологічну цінність. Також бобові бідні на амінокислоти, тому, навіть не знаючи цих наукових премудростей, споконвіку, і у всіх культурах, бобові вживались людьми у поєднанні з крупами – з рисом, ячменем, кукурудзою, просом, тощо…


Бобові багаті на вуглеводи, але мають низький вміст жиру, тому доцільно додавати до них тваринні або рослинні жирні продукти, такі як олія, масло, м’ясні вироби, ковбаси, копченину, тощо…

Також, для покращення травних якостей, перед приготуванням, бобові бажано замочити, на декілька годин, а зокрема сочевицю, в залежності від сорту, від тридцяти хвилин до двох-трьох годин.

Як раз всі ці кулінарні премудрості і присутні в сочевичній юшці, що й робить її як поживною, так і корисною.

Розділ:
Бобові; Юшки
Час підготовки:
15 хвилин
Час приготування:
30 хвилин
Країна:
Україна
Необхідний посуд:
Каструля 3-4 л
К-сть порцій:
3 л

■ Складники для приготування сочевичної гострої юшки


Для юшки

Для подачі страви

Складник
Кількість
Од вим
Для страви:
Сочевиця
1
склянка
Крупи: рис / ячмінь / кукурудза / пшоно…
¼
склянки
Корені: Морква, Петрушка / Селера / Пастернак
2-3
шт
Цибуля середнього розміру
1
цибулина
Картопля середнього розміру
2
картоплини
Часник
1
головка
Сало / Підчеревина / Масло / Олія
100
г
Копченина / Буженина / Шинка (за бажанням)
-
до смаку
Перець солодкий червоний і помідори (подрібнені) / Чортополох
½
склянки
Перець гіркий червоний / Аджика
1-2
стручки
Прянощі цілі: набір перців, кмин, кріп, гвоздика, коріандр…
-
до смаку
Вода
1½-2
л
Сіль
-
до смаку
Для подачі страви:
Бринза
100
г
Часник
1
головка
Зелень: базилік, естрагон, кінза, кріп, петрушка, цибуля…
1
пучок

■ Порядок приготування сочевичної гострої юшки



Сочевицю замочити в 2-3-х склянках холодної води. Для червоної та помаранчової сочевиці достатньо тридцяти хвилин, зелену сочевицю можна замочити на дві-три години.
Злити воду з сочевиці. Крупу при необхідності промити. Городину почистити.
1
Корені, картоплю, цибулю поокремо подрібнити невеликими кубиками, часник, розплескати і подрібнити, гіркий перець подрібнити, прянощі розчавити. М'ясну складову подрібнити.
2
Сало або підчеревину подрібнити невеликими кубиками, обсмажити до прозорості в каструлі (3-4 л), в якій готуватиметься юшка.
3
Додати городину і обсмажити на сильному вогні до розм’якшення. Не пересмажувати!
4
Додати до засмажки подрібнену копченину, посічений часник і помішуючи, обсмажити протягом 15-20 секунд.
5
Залити засмажку окропом (в залежності від бажаної густини юшки – 1½-2 л), довести до кипіння і проварити при помірному кипінні протягом 5-10 хвилин.
6
Додати сочевицю і крупу, приправити прянощами, помішуючи, довести до кипіння, стишити вогонь і варити при легкому кипінні майже до готовності (5-10 хв).
7
Тим часом, помідори натерти на тертці, солодкий перець подрібнити і посікти.
Замість помідорів і перцю можна взяти томатно-перцеву приправу Чортополох.
8
До майже готових сочевиці і крупи додати томатно-перцеву приправу, гіркий перець або аджику, до смаку посолити, довести до кипіння і проварити протягом 2-3 хвилин при легкому кипінні.
9
Вимкнути вогонь і залишити страву доходити на десять хвилин на теплій плиті під покришкою. Перед подачею, страву перемішати.
10
Поки страва доходить, посікти разом зелень та часник. Бринзу натерти на середній тертці.
При подачі, гарячу юшку порційно приправляти бринзою та зеленню з часником.


N.B.
Сочевична юшка різної густини присутня в кухнях багатьох народів на всіх континентах споконвіків. В кожній місцевості, в залежності від хліборобських традицій, до юшки додавалась своя крупа (рис, ячмінь, кукурудза, пшоно, тощо…). Тому, використовуючи цю невеличку варіяцію, можна завжди привносити до страви певні смакові відтінки.
Бобові є досить важкими для травлення, тому їх завжди готують з зерновими, жирами та м’ясними домішками. Важливі також прянощі, гострий перець. Всі ці інгредієнти сприяють травленню, витворюючи з бобових збалансовані страви. Також, перед варінням бобові варто замочувати, в залежності від виду від тридцяти хвилин до двох-трьох-шести годин, воду зливати, що також сприяє кращому травленню цих продуктів.



Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар