неділя, 20 жовтня 2024 р.

Blood Pudding

Кров’яна бабка
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Кров'яна бабка є різновидом кров’янки, але ще смачніше, тому що під її хрусткою скоринкою ховається пухка і ніжна м’якоть з неперевершеними смаковими нотками кров’яної ковбаси, витворюючи ще один шедевр української кухні…

При цьому, кров’яна бабка, при своїй неймовірній смаковитості, простіша в приготуванні, ніж кров’янка: півгодини неспішної підготовки, а далі, за три чверті години, все зробить за вас піч!..

Загалом, всі її смакові принади та секрети майже ті ж самі, що й для Кров’янки, але є певні смакові та дотикові особливості, які й виособлюють кров'яну бабку в окрему страву, роблячи її саме неймовірно смаковитою, адже бабки це завжди смачно!..




Детальніше про кров'янку ви можете почитати, перейшовши за посиланням або ж знайшовши страву у Змісті.


Розділ:
Бабка; Кров’янка
Час підготовки:
30-40 хвилин
Температура і
Час випікання:
200 °C
45-50 хв
Країна:
Україна
Необхідний посуд:
Форма для випічки ≥2,25 л
К-сть порцій:
±1650 г

■ Складники для приготування страви



Складники ті ж самі, що і для кров'янки, окрім кількості яєць


Крохмаль для загущення замісу, при необхідності.



Прянощі, саме вони формують букет страви. Їх повинно бути достатньо, з відчуттям міри, беззаперечно. 


Окрім зазначених в рецепті, імбир, пряні трави, а також, як наприклад для дукки: фенхель, кмин, коріандр


Грузинська пряна суміш Хмелі-сунелі чудово підійде до страви


Копчена паприка надасть м'якого, солодкуватого присмаку з ноткою копченості

Складник
Кількість
Од вим
Кров свиняча свіжа
700
мл
Гречана крупа, проділ
100
г
Цибуля велика (~200-250 г)
1
цибулина
Часник
1
головка
Молоко
100
мл
Картопля середнього розміру (~150 г)
1
шт
Набір перців горошком
1
ч.ложка
Прянощі мелені суміш (базилік, гвоздика, імбир,
кріп, материнка, петрушка, чебрець, тощо…)
1
ч.ложка
Яйця
4
шт
Крохмаль (для загущення, при необхідності)
2-3
ст.ложки
Сіль
1
ч.ложка

■ Порядок приготування кров’яної бабки

■ Відварювання гречаного проділу


Гречаний проділ відварити в підсоленій воді до напівготовності і охолодити. Для цього:
1
Один об’єм гречки залити двома об’ємами окропу, до смаку посолити, довести до кипіння, вимкнути вогонь, закутати каструлю грубим рушником і залишити крупу умлівати на теплій плиті.
Поки готується гречка, підготувати інші складники для бабки.

■ Формування і випікання бабки


1
Сало або підчеревину нарізати невеликими кубиками (~1 см).
2
Цибулю почистити і подрібнити.
3
Сало, помішуючи, злегка припустити на сильному вогні, додати цибулю, помішуючи, припустити все на сильному вогні до м’якого стану і викласти в миску.
Засмажку не пересмажувати і не пересушувати. Сало і цибуля повинні залишитись прозорими, соковитими і м’якими.
4
Часник почистити, розплескати лезом ножа і подрібнити; перці розчавити в ступці або лезом ножа.
5
Додати до засмажки часник, перці, прянощі, молоко, гречану кашу.
6
Картоплину почистити, натерти на середній тертці і додати до замісу.
7
Білки відділити від жовтків, жовтки розтерти з дрібкою солі, додати до замісу і все гарно вимішати.
8
Кров протерти крізь сито дерев’яною ложкою в окрему посудину, додати протерту кров до замісу і вимішати до однорідності.
Якщо заміс занадто рідкий, то для загущення можна додати 2-3 ст.ложки крохмалю: спочатку додати в крохмаль трохи рідкого замісу, розмішати до розчинення крохмалю і знову вилити розчин в заміс. Повинна вийти консистенція рідкого кулешу.
Духовку увімкнути розігріватись до 250 °C.
9
Білки збити з дрібкою солі до стійкої піни і обережно увести до замісу, перемішуючи широкими рухами знизу вгору, намагаючись не руйнувати збиті білки.
10
Форму змастити смальцем, викласти в них заміс, поставити в розігріту духовку і випікати при 200 °C 45-50 хвилин.
Страва смакує гарячою, відразу ж з вогню.
Для зберігання, страву дістати з духовки, обережно вийняти з форми, перевернути низом догори і покласти на решітку, для підсихання зайвої вологи знизу бабки.
Охолоджену страву покласти на тарелю і поставити в холодильник не накриваючи, щоб бабка підсихала (для 2-3 днів зберігання). Для трохи довшого зберігання – ще 2-3 дні – бабку варто накрити нещільно поліетиленовим пакетом.
Для довгого зберігання бабку можна заморозити. Після морозилки, страву напередодні розморозити в упаковці в холодильнику.
Бабка смакує і холодною, але гарячою вона смачніша. Порційно або одним куском, бабку покласти на змащену жиром сковороду і розігріти під покришкою на середньому-нижче середнього вогні протягом декількох хвилин.


N.B.
Секрет вишуканого смаку кров’яної бабки, як і кров’янки, значно залежить від прянощів, які й формують букет страви. Тому, не бійтесь зробити бабку до смаку пряною, гострою і в міру посоленою.
Для густішої консистенції можна взяти трохи більше гречаного проділу, але не занадто, щоб гречка не домінувала в смаку і ароматі бабки. Крохмаль має нейтральний смак, щоправда, при перебільшенні дає присмак хлібної випічки. Тому, багато важитимуть ваші особисті смаки і вміння, хоча, якщо ви дотримуватиметесь пропонованої рецептури, то отримаєте страву, як на світлинах, з власними смаковими нотками, звичайно ж.
І не забувайте про приправи, соління, свіжі овочі, які лише доповнять смакові враження від страви, а також є необхідними для збалансованого харчування.



З хрусткою скоринкою і м'якою, ніжною, пухкою м'якоттю, з пряним ароматом та смаком кров'янки, бабка може смакувати не лише гарячою, а й холодною, як на любителя...:


Звичайно ж, щойно спечена, відразу з вогню, бабка смакує якнайкраще!


А в якийсь з днів, наприклад, з нагоди завершення трудового тижня, можна розслабитись та урівноважити душевний стан, швиденько приготувавши просту, але смаковиту страву: підсмажити на підчеревині яєшню з шматком бабки, додавши трохи бринзи, овочів..., одночасно просту й чудову закуску під чарку гарної ягідної горілки..., та в задушевній компанії...



Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар