вівторок, 19 березня 2019 р.

Birch Sap

Березовий сік
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Березовий сік (Succus Betulae) якщо і не є панацеєю від всіх хвороб, але його кровоочисна дія сумніву не піддається, як і те, що він є джерелом вітамінів та мікроелементів, особливо, в після зимовий період, особливо в країнах, де є холодні зими, особливо навесні, коли спраглий за свіжими зеленню та овочами організм просто потребує вітамінного підживлення...

Березовий сік пили та п’ють в усі віки й скрізь, де береза є невід’ємним елементом місцевої природи: від північних до помірних широт: від Японії і аж до найзахіднішої точки в Європі, а також і далі – по півночі американського континенту.

Адже не даремно ж, у багатьох народів, береза вважалась священною, тому що з давніх давен, люди оцінили благотворність цього дерева.

І хоча березовий сік складається на 99% відсотків з води, але одного відсотка інших його компонентів достатньо, щоб ця вода стала цілющою, таким собі весняним еліксиром здоров’я і очищення організму.

Завдячуючи своїм сечогінним властивостям, березовий сік є гарним дренажним, а також протизапальним, болетамувальним та кровоочисним засобом. Він є чудовим стимулятором для нашого організму, вітамінізуючи та мінералізуючи його...

Ця стаття не є науковим описом властивостей та показань для березового соку, а лише нагадуванням, що як тільки в березах, починається сокорух, то потрібно, не відкладаючи на наступний рік, скористатись можливістю попити з місяць свіжого березового соку!



Березовий сік корисний як у свіжому вигляді, так і сквашений, тому що у березовому квасі, він набуває ще інших якостей. 

Свіжий сік є нейтральним і нікому не зашкодить. А при температурі нижче 5 °С, він довго не сквашується, залишаючись свіжим, тому, його краще зберігати в холодильнику.

Для уповільнення сквашування, можна добавити на 1 л соку 4-5 гвоздичок.

Березовий сік можна також заморозити.

А можна зробити з нього квас. І якщо його розлити по пляшках, то він стає схожим на ігристе вино, яке приємно пити охолодженим, відчуваючи прохолодне поколювання бульбашок.

Рекомендується таке застосування свіжого березового соку
(Лікарські рослини – Енциклопедичний довідник. Київ, 1992) :

ВНУТРІШНЬО: Свіжий березовий сік (Succus Betulae) по 1 склянці 2—3 рази на день.

ЗОВНІШНЬО: Свіжий березовий сік для вмивань, щоб вивести вугрі й пігментні плями та для компресів при екземі.


N.B.
ВЛАСТИВОСТІ:
Березовий сік виявляє сечогінну й відхаркувальну дію, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, допомагає при серцевих набряках. Його використовують у комплексній терапії при нирковокам'яній хворобі, як загальнозміцнюючий та кровоочисний засіб при втратах крові, порушенні обміну речовин, при хворобах шкіри, дихальних шляхів і при хворобах, що супроводяться високою температурою тіла.
(Лікарські рослини – Енциклопедичний довідник. Київ, 1992)
Ще можна добавити, що сквашений березовий сік, тобто – березовий квас, є чудовим освіжаючим напоєм, особливо, якщо добавити до нього під час бродіння ячмінного солоду або сухофруктів, або просто родзинок.
Саме тому, на часі, запастись хоча б декількома десятками літрів березового соку і пропити його від трьох тижнів і далі, скільки вистачить соку і терпіння, хоча б по одній склянці натщесерце, відразу після сну. Звичайно ж, росту крил не буде, але результати очищення організму відчуються однозначно. Просто ви цього не знатимете, тому що чудово почуватимете себе, а коли гарно почуваєшся, то все інше і не важливе.
При цьому, внутрішнє вживання можна підкріплювати зовнішнім застосуванням березового соку, протираючи ним лице, та й інші частини тіла. Надзвичайно корисні для цього березові дріжджі, які утворюються під час бродіння соку і осідають каламутним осадом на дно.


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар