вівторок, 19 квітня 2022 р.

Cooked Cereal – Porridge – Kasha – Secrets of Cooking

Каша - секрети приготування
© – Recipe by Valentyn Karsky – Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ – Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Каша – це основа будь-якої здорової кухні і раціонального харчування, особливо для тих, хто займається тяжкою фізичною працею або спортом. 
Каша – це амброзія, їжа богів, найпростіша дієта і найзбалансованіше харчування. 
Це – одна з страв, яку людство першою зготувало після винайдення горщика або казана і яка є невід’ємною щоденною стравою практично у всіх цивілізаційних культурах...

Власне, словникове визначення каші є досить сухим: це – страва з зерна або крупів, пшона, рису, тощо, зварена на воді або молоці. Тому що насправді, зварена на вогні, на традиційній плиті або в мікрохвильовці каша містить необхідні організмові вуглеводи, білки, жири, клітковину, мікроелементи, і все це – у надзвичайно збалансованій пропорції.

І нічого дивного в цьому нема, тому що зерно є завершувальним витвором біологічного процесу зародження та розвитку рослини, яке призначене знову відтворити весь цей цикл, тому в ньому зосереджене все необхідне (як до речі, і в яйці), щоб рослина мала сили до зародження і відтворення свого життєвого призначення.

Звичайно ж, кожне зерно має свої особливі характеристики, тому, до свого харчового раціону варто внести розмаїття каш, а не саджати свій організм, за порадою реклами, лише на вівсяні пластівці.


Крупа пшенична


Пшоно


Крупа ячна


Проділ гречаний
В українській кухні, традиційними є пшенична, ячна, вівсяна, пшоняна, кукурудзяна, гречана, манна та рисова, а також горохова каші. Готують також й менш розповсюджені, швидше за все, екзотичні каші: сорго, чина, сочевиця, кіноа, раґі, тощо…

Каша може бути як гарніром, так і входити до різних страв. В цій статті, я пропоную базові рецепти приготування різних каш в якості гарніру. Каша готується досить просто, але при цьому, щоб отримати смачну страву, потрібно дотримуватись певного технологічного процесу (як і для кави).

По-перше, крупу потрібно підготувати до відварювання:

Насамперед, її потрібно промити в холодній воді, щоб видалити пил, порожнисті зерна і можливі залишки від обмолоту зерна. Не потрібно промивати манні та дрібнозмелені крупи, а також підготовлені до приготування крупи, які пропонує харчова промисловість.

Промивати потрібно декілька разів, обережно зливаючи з крупи воду з можливим засміченням, яке спливає на поверхню. В кінці промивання, крупу можна скинути на сито, щоб стекла вся вода, а крупа не розсипалась.

По-друге, каша може бути різної густини: розсипчаста, в’язка та рідка. Густина каші залежить від співвідношення води та крупи.

Для розсипчастої каші, за звичай, на 1 склянку крупи йде 1,5 склянки води. Для цільнозернових круп, таких як гречка, ячмінь, пшениця, тощо та гороху потрібно брати на 1 склянку крупи 2-2,5 склянки води.

Для в’язкої каші води потрібно брати удвічі більше від розсипчастої.

Для рідкої каші води береться утричі більше від розсипчастої.

Звичайно ж, пропорції є усередненими, тому що ще важать твердість зерна та ступінь подрібненості, але то вже практика.


Крупа кукурудзяна


Крупа манна

По-третє, найсмачнішою каша виходить коли її не варять, а запарюють, тому що каша не повинна кипіти, а умлівати, розпарюватись.

Традиційно, колись, горщик з запареною крупою ставили у протоплену піч і вона умлівала в печі протягом декількох годин. Можна спробувати таку методу в сучасній духовці, буде не гірше.

Але в теперішньому часі, каша готується на плиті. Найкраще, для цього підходить звичайна електроплита, тому що розігріта і вимкнена конфорка дозволяє чудово запарювати крупу на залишковому теплі. Каша не підгорає і не пересушується.

Також, неймовірно смачні результати дає мікрохвильова піч.

Якщо ж ви готуєте кашу на газу, то потрібно під каструлю підставляти розсікач полум’я, і на найменшому вогні, можна отримати також гарні результати, без підгорання і пересушування каші.


Перлова крупа (ячна цільнозернова)


Рис


Пластівці вівсяні

Горох розколотий


Круп'яне асорті для

комбінованої каші (варіанти)


■ Каша пшенична

Отже, отримавши трохи теорії, можна перейти до практики, зваривши, наприклад, пшеничну кашу.

Пшенична каша з крупи грубого помелу виходить надзвичайно ароматною та приємною в роті на дотик. І звичайно ж, має всі корисні властивості самої пшениці.

Якщо порівнювати властивості пшеничної каші з іншими, то вона є досить поживною, але більш збалансованою в плані калорійности і стоїть десь посередині між пшоном і ячмінною крупою. Це також стосується і її слизового компоненту та її перетравлюваности: якщо пшоняна каша є досить сухою, дуже калорійною і досить важкою для травлення, до якого ячна крупа є в повній протилежности, то пшенична каша зберігає баланс між двома останніми.

Час підготовки:
5 хвилин
Розділ:
Каша
Час приготування:
30 хвилин
Країна:
Україна
Необхідний посуд:
Казанок або каструля з товстим дном
К-сть порцій:
3-4 порції

■ Інгредієнти для приготування пшеничної каші


Інгредієнти
Кількість
Од вим
Крупа пшенична
1
склянка
Вода
1,5
склянки
Сіль
-
до смаку
Масло
1
ст.ложка

■ Порядок приготування пшеничної каші


1
1,5 склянки води поставити закип’ячуватись.
2
Якщо пшенична крупа грубого помелу, то її промити в декількох водах, акуратно зливаючи можливе засмічення та порожнисті зерна.
3
Висипати крупу в киплячу воду, стишити вогонь до середнього, посолити і помішуючи, довести до кипіння.
4
Каструлю накрити кришкою і якщо ви готуєте на електроплиті, то вимкнути конфорку, накрити каструлю грубим рушником і залишити кашу умліватись на 30 хвилин, щоб каша умлівала на залишковому теплі конфорки.

Якщо ви готуєте на газу, то поставити каструлю на розсікач полум’я, стишити вогонь до мінімуму, щоб він лише підтримував гарячим розсікач, накрити каструлю рушником, слідкуючи, щоб вогонь не торкався рушника і залишити на 15 хвилин. Через 15 хвилин вимкнути вогонь, щоб каша умлівала на залишковому теплі розсікача полум’я.
В кінці приготування, можна покласти зверху каші трохи масла, накрити кришкою і рушником та дати постояти ще декілька хвилин, щоб масло розтануло.


N.B.
Готова каша смакує з маслом, а також як гарнір до будь-яких овочевих, м’ясних або рибних страв.
Якщо відкинути всілякі розумні цифри щодо холестерину, клітковини, жирів, білків та вуглеводів, і ще чогось там, чим нас закидають всілякі реклами та дослідження, то можна найперше сказати, що каша є корисною для шлунка, особливо в’язка та рідка. Це я можу вже напевне стверджувати з власного досвіду. Свого часу, мені доводилось бувати по роботі в різних куточках світу й окремих країн, коли постійно була зміна режиму харчування, переміна незвичних страв і часу обідів, тощо, і коли в меню була каша, я замовляв саме кашу, часто – манну, за що мав кепкування від колег, але жодного разу, я не страждав шлунком, на відміну від тих же колег…
Заняття спортом: для тих, хто займається спортом або тяжкою фізичною працею, каша є необхідним елементом щоденного харчування.
Я добавлятиму й інші види каш, тому, інколи, заглядайте до цього рецепту.


Здобривши пшеничну кашу маслом або олією, ми вже отримуємо надзвичайно ароматну та смачну страву:


Пшенична каша є чудовим гарніром як для салатів, так і для тушкованих овочів, м'ясних страв, тощо...:
   


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блоґу лише з обов'язковою посилкою на блоґ - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар