субота, 7 квітня 2018 р.

Horseradish Beet Sauce

Хрін з буряком
© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блогу лише з обов'язковою посилкою на блог - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!
 

Колись, запорозькі козаки влаштовували змагання, хто більше з’їсть свіжого тертого хрону і встоїть на ногах. Після двох-трьох ложок, хрін "стріляв" у потилицю і деякі учасники змагань, не витримувавши, падали. Саме тому, козаки ще називали хрін прострілом.

Звичайно ж, в кулінарії, такі дози хрону не вживають, але зробити маленьку баночку цієї свіжої гострої приправи до холодних страв, як то холодецьбуженина та інших м’ясних страв варто, як в плані смаку, так і корисності...

А ще, змагання з поїдання хрону ложками можуть посперечатись з поїданням гострого червоного перцю стручками, десь там, в Латинській Америці. Навіть при його натиранні вже доводиться витримувати певне випробування, але що не зробиш заради гострих відчуттів!..

Час підготовки:
10 хвилин
Розділ:
Приправи, Соуси
Час приготування:
15 хвилин
Країна:
Україна
-
-
К-сть порцій:
500 мл


Інгредієнти
Кількість
Од вим
Хрін корінь
250
г
Буряк червоний
300
г
Ягідний оцет / Сік з лимона
2
ст.ложки
Сіль
1/2
ч.ложки
Вода кип’ячена холодна
200
мл



Приготування приправи з хрону:
1
Хрін помити, обшкрябати, видалити ушкодження. Буряк помити і почистити.
2
Хрін натерти на дрібній тертці в миску.
3
Буряк натерти на дрібній тертці в окрему миску і, крізь тканину, вичавити сік до хрону.
4
Додати до смаку ягідного оцту або соку з лимона.
5
Приправу посолити, розмішати, додати води, довівши об’єм до 500 мл (близько 200 мл).
6
Розкласти приправу у 100-200 мл баночки.
7
Зберігати в холодильнику.


N.B.
Цінність цієї приправи полягає у її свіжості, тому не варто робити велику порцію, оскільки з доступом кисню хрін обвітрюється і видихається, тому, краще його розкладати у маленькі баночки 100-200 мл, і готувати його безпосередньо до певних страв або ж на декілька днів-тиждень-два.
Не варто класти в приправу цукор. Цукор перебиває весь смак приправи, привносячи штучний присмак. Червоний буряк досить солодкий і в ньому вистачає цукристості для пом’якшення хрону. Та й до того ж, у якості приправи до холодних м’ясних страв, його йде 1-2 чайні ложки, при цьому, цінність хрону й полягає саме в його гостроті і натуральності.
Замість бурякового соку, приправу можна зробити з тертим буряком. В цьому випадку приправа виходить м'якшою. Також, хрін можна зробити з морквою, яка змінить корлір і присмак приправи. Інший варіант хрінової приправи – Хрін з сметаною.


Смачного!

© - Recipe by Valentyn Karsky - Перепост матеріалів блогу лише з обов'язковою посилкою на блог - Articles may be reposted only with indispensable link to CookeryTravel!

Немає коментарів:

Дописати коментар